ahoj potřebuji poradit jak seřidit- odvzdušnit hydralickou spojku na husqvarna TC250R r. 2013

Související motocykl: Husqvarna TC250R '13
Spojka mě zabírala úplně na konci, tak jsem se rozhodl ji odvzdušnit a teď už nezabírá vůbec, odvzdušňuji ji tak jak třeba brzdy na autě postup si myslím že je správný - doufám, a spojka stále nezabírá, prosím o radu, moc díky David.

2 odpovědi

Ahoj Davide,
to, že spojka zabírala, až na konci nemusí být vada přímo hydrauliky, na vině mohou být i sesedlé pružiny ve spojkovém koši (zkus změřit jejich délku dle manuálu). Ale zaměříme se na tvůj primární problém – odvzdušnění.
Pokud nejde odvzdušnit, může to mít více důvodů. Do spojek patří speciální minerální oleje určené pro hydrauliku. Pokud si spojku dolil klasickou brzdovkou, může se stát, že kapalina rozleptá těsnění u pístku na pumpě (viz foto 1), nebo těsnění dole u prasátka (viz foto 2). Tyhle těsnění se mohli poškodit i stářím a celý systém si přisává vzduch. U prasátka to poznáš po demontáži, kde spojka bude rosit. Na pístku špatné těsnění poznáš, když spojka nemá odezvu a v nádobce jsou jemné bublinky.

Odvzdušnění
U spojek výrobce doporučuje odvzdušňovat zespodu nahoru – což je účinná metoda, která ti zaručeně zajistí, odvod všech bublin. Budeš potřebovat dvě injekční stříkačky, na které nasadíš hadičku (viz foto 3).
Postup:
1) První stříkačkou vysaj veškerou kapalinu z nádobky (foto 4)
2) Nádobku vytři papírem od nečistot (foto 5)
3) Do druhé stříkačky naber novou kapalinu a hadičku nasaď na odvzdušňovací šroub (foto 6)
4) Pro jistotu ještě prsty zmáčkni hadičku od stříkačky, abys odstranil vzduchové bubliny
5) Povol odvzdušňovací šroub a natlač novou kapalinu (tlač pomalu, kapalina ráda teče kolem)
6) Kapalina se vytlačí nahoru do nádobky a pokud není čistá, odsaj ji první injekcí a pak zopakuj úkol 3-5
7) Párkrát zapumpuj páčkou, jestli je v ní nějaká odezva. Pokud ne, zopakuj úkol 3-6.

Na odpovědi se podílela firma Motomechanik.cz

S pozdravem
Petr Záruba

Přílohy

Díky za odpověď ale nakonec jsem to odvzdušnil ale spojka přesto zabírá úplně na konci a navíc když mám zařazenou rychlost tak má tendenci motorka jed do předu. Motorku jsem koupil od kamaráda takže vím že to není žádný starej drek, navíc je rok stará a má najeto cca 55Mth. Ale co tam byl za problém už od koupi že mu vypadávala rychlost tak to nechal opravit ( vadný kus - byl tam malý zápich na hřídeli pro segrovku a ta vyskočila ) teď je vše v pohodě ale ta spojka nejde jak by měla, můj názor je že je tam něco špatně složeno. Tak spíš bych se asi zaměřil na samotnou spojku, ty pružiny nebo něco jiného. Moc díky za odpověď pokud by Tě něco napadlo jiného tak budu velmi rád David.

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.