Co může být příčinou chcípnutí Yamahy R6 při nízkých otáčkách?

Související motocykl: Yamaha YZF-R6 2006-2007 '05
Moje Yamaha R6 (r. v. 05) občas chcípne při nízkých otáčkách, jako když se dusí. Poté nastartuju a jedu dál. Svíčky, vzduchový filtr a regulátor dobíjení jsem již měnila. Diagnostika nic neukazuje.

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Popsaný problém je velice obecný a tak by příčinou mohlo být třeba i načerpání nekvalitního paliva.

Několik odborníků nezávisle na sobě mi potvrdilo problém s palivy adovanými ethanolem. Ten se do paliva neaduje nikdy čistý a váže na sebe proto stopy vody. Příměs ethanolu má za následek navýšení oktanového čísla paliva (jedna z možností, jak jej výrobci paliv také zvyšují), čímž se snižuje jeho výhřevnost. Ta může ovlivňovat právě chod motoru na volnoběh, pro který je potom potřeba směs nepatrně obohatit.

To si ověříte jednoduše i tak, že motorka má tendenci na volnoběh chcípat až po stáhnutí sytiče. Ve vysokých otáčkách se problém projevovat nebude. Zajímavostí je, že si samovolně s úpravou bohatosti směsi neporadí ani moderní vstřikovací jednotky, což by mohl být i váš případ.

Pravdou ovšem je, že je to jenom jedna ze stovek možných příčin nekorektního chování vaší motorky. Problém tak může být i ve znečištěném vzduchovém filtru. Doporučuji motorku postupně rozebrat a jednotlivé díly zkontrolovat a vyčistit, včetně servo motorků ovládajících řídicí škrticí klapky apod. To už ale není záležitost pro laika a doporučuji proto navštívit servis, kde zkontrolují i korektní funkčnost snímače polohy plynu a dalších komponent.

Hawk - ČMN
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.