Uživatel:  
Heslo:  

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Co může být příčinou špatného otáčení předního kola?

Související motocykl: Suzuki DR-Z 400 SM
Přední kolo na Suzuki DRZ 400 SM se špatně točí. Kotouč ani nic jiného nedrhne. Zkoušel jsem roztahovat destičky a stejně jde kolo hodně ztuha. Myslíte, že budou chtít vyměnit ložiska? Kolo ale hlasité není. Emil

1 odpověď

hlas nahoru 1 hlas dolů odpověď akceptována
Pokud jsi sám vyloučil možnost většího tření kotouče o brzdič, na vině bude pravděpodobně zanesený prostor ložisek. Neznamená to však, že ložiska musí být nutně zralá k výměně. Neudržovaný prostor simeringů, vymezováků, ložisek a osy kola může mít za následek zatuhnutí celé soustavy, což působí, jako by kolo bylo brzděno.

Je proto dobré (u všech motorek) čas od času kolo sundat, vyčistit a odmastit. Díly, které se při otáčení kola třou o jiné díly (vymezováky, simeringy), je dobré namazat, a to vazelínou nebo i klidně mazivem na řetěz, ale namazat.

Plochy, které nevyžadují přítomnost maziva, je pak dobré otřít hadrem, aby se ně zbytečně nelepila špína a prach, kvůli kterým jsme původně kolo rozebírali. Po následné sborce kola by mělo být otáčení opět plynulé.

Pokud i přesto chod kola není příliš podle představ, je dobré zkontrolovat alespoň odhadem stav ložisek: řídítka zaaretovat do jedné z krajních poloh a pokusit se vyvíjet sílu na kolo mimo osu jeho otáčení sem a tam. Pokud se kolo bude pohybovat (i nepatrně) v jiném směru než směru rotace, je čas na výměnu ložisek.
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.