Jak se jednoduše zbavit díry v klínu kapoty?

Mám v klínu kapoty díru od kačírku a rád bych ji něčím zadělal, aby mi do klínu nelítal bordel a další kamínky od kola. Kamarád radil zadělat jej laminátem. Je i další způsob, jak se díry jednoduše zbavit? Alex

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
záleží na velikosti otvoru, který se budeš snažit zadělat. Každopádně v 90 % případů je laminát opravdu nejlepším řešením.

Samozřejmě, můžeš si vytvarovat nějaký ABS plast a přivařit jej, ale je to velice pracná záležitost, a pokud nejsi profík, nebude výsledek žádoucí. Proto doporučuji laminát, a to i z toho důvodu, že se pravděpodobně jedná o laminátové kapoty.

Postup je jednoduchý, levný a hravý. Zajdi do nejbližšího kutilského obchodu, kup si laminátovací sadu a přečti návod. Ve tvém případě máš výhodu, že nebudeš potřebovat separátory, protože chceš, aby laminát přilnul přímo na díl. Poté stačí položit postupně jednu až dvě vrstvy skelné tkaniny potáhnuté polyesterovou pryskyřicí s tužidlem, namíchaným dle poměru v návodu. Když to s tužidlem přeženeš, laminát sice rychleji zatvrdne, ale bude mnohem křehčí. Pokud je díra větší, natáhni přes ni kousek fólie nebo lepenky, aby ti tkaninu prosáklou pryskyřicí držela v rovině a nepropadala se.

A ještě jedna rada: raději než štětcem nanášej pryskyřici pružnou stěrkou (jako se používá na tmelení), pokud to tvar kapoty dovolí. Docílíš tak mnohem rovnoměrnější vrstvy pryskyřice, ta navíc nebude na tkanině při tvrdnutí vytvářet boule. Díru máš na poměrně málo viditelném místě, což je výhoda, která snižuje nároky na vizuální kvalitu práce. Pak tě čeká kitování, broušení a lakování...Tak hodně štěstí.
cmn

Tvá odpověď

 
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.