Uživatel:  
Heslo:  

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Jak se opravuje vymačkaný spojkový koš?

Související motocykl: KTM 450 EXC
Jsem začátečník, avšak mechanicky schopný. Koupil jsem starší KTM EXC450 a od spojky šel takový podivný kovový zvuk. Oddělal jsem kryt spojky a na koši mě čekalo nepříjemné překvapení v podobě vymačkaného úložiště lamel, tudíž v koši mají trochu vůli a pootáčí se. Chci se zeptat, jakým způsobem se koš opravuje nebo jestli je nutné koupit nový.
Děkuji za pomoc, Adam

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Oprava je trochu náročnější. Koš nelze jednoduše vyvařit a opracovat. To zvládne jenom opravdu schopný strojař. Problém je totiž v mísení materiálů při vaření. Pravděpodobně neseženeš originální slitinu koše (kterou dost dobře nejde běžnými svářečkami svařovat), takže ani nedosáhneš požadované pevnosti materiálu, jaký je pro spojkový koš potřeba. Většinou pokud se dílo zdaří, jedná se pouze o krátkodobou opravu.

Ideálním řešením je proto koupit spojkový koš nový. Samozřejmě je v tom ale háček, a to je jeho cena, která bývá u KTM i nad 10 000, ale např. Beta či TM prodává nový spojkový koš za cenu nepřevyšující 2000 Kč.

Řešení z druhého břehu je potom pohledat na internetu, zda někdo nemá motor na náhradní díly a sehnat jetý, zdravý spojkový koš za zlomek peněz.

Existuje ale i zlatá střední cesta, která spočívá v koupi nového druhovýrobního dílu. Takový spojkový koš potom přijde od 3500 Kč (Mitaka, Talon) do 7000 Kč (Hinson) dle značky a typu.
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.