Jak správně čistit řetěz?

Když chci mít fakt čistý řetěz, musím ho vždycky rozebrat, do něčeho ho celý ponořit, pojistky řetězové spojky taky nejsou na neustálé rozebírání dělané, a navíc mám třeba na druhý motce nekonečný řetěz, který je nerozebíratelný. A na ten zase furt musím cákat nějaký čističe ve spreji a pak ještě musím řetěz drát kartáčem a utírat do hadru. Nebyla by tam nějaká ´dobrá rada´, jak čištění řetězu co nejvíc zjednodušit? Libor Š.

1 odpověď

hlas nahoru -1 hlas dolů odpověď akceptována
Existují ještě další způsoby čištění řetězů: například myčka řetězů nebo čištění řetězů mokrou cestou, což je rychlé a jednoduché. Stačí řetěz nasprejovat, přípravek nechat dvě-tři minuty působit a pak řetěz zároveň s mytím motorky důkladně omýt silným proudem vody, nikdy ale ne wapkou, protože ta dokáže protlačit vodu za těsnění a O-kroužky, což vede k předčasné smrti řetězu.

První, co asi člověka napadne, je Arva, ale to není dobrý nápad. Chce to totiž přípravek speciálně určený na řetězy, přípravek, u kterého máte jistotu, že si nevšimne O-kroužků, že jeho Ph nezpůsobí korozi řetězu. Jeden z přípravků, který až neuvěřitelně dobře funguje, je Maxima Clean-Up. A navíc vám vyčistí i vzduchový molitanový filtr nebo asfaltové skvrny.
cmn

Tvá odpověď

 
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.