Jak sundat magneto?

Pustil jsem se do rozebírání svého motoru a defakto skoro na začátku jsem narazil na problém, jak stáhnout magneto? Prosím poraďte. Děkuji, Vladimír R.

2 odpovědi

Já koupil univerzální sadu za cca 2600. Zatím jsem s tím sundal každé magneto. Je to, ale investice ke zvážení no :-). Kupoval jsem na uni-max.cz
hlas nahoru -1 hlas dolů odpověď akceptována
Magneto je zpravidla naražené na kuželu klikové hřídele. Při sundávání určitě nepoužívej ramenové stahováky! Zaprvé se s nimi stejně pod magneto pravděpodobně nedostaneš a za druhé, vyvíjíš jimi sílu pouze po bocích magneta, které se prohýbá a naopak se tak na kuželu ještě svírá.

Stahováky na magneto se výrobce od výrobce liší. Vždy se ale jedná o středové stahováky, které našroubuješ do magneta a od kuželu jej odtlačuješ pomocí středového šroubu. Tyto stahováky lze sehnat samostatně na konkrétní značku či typ motocyklu za cenu přibližně 600 Kč a nebo je lze zakoupit i univerzální sadu, obsahující většinu používaných typů stahováků. I to ale není záruka toho, že nebudeš mít nějaký atyp. Proto pokud motor rozebíráš jednou za uherák, bude lepší navštívit servis tvé značky motocyklu, kde tyto stahováky mají a po dohodě ti magneto určitě sundají, případně poradí i s dalšími problémy.
cmn

Tvá odpověď

 
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.