Jak změnit pozadí otáčkoměru?

Související motocykl: Aprilia RS 125 '02
Rád bych si na své Aprilii RS 125 (r. v. 2002) změnil pozadí otáčkoměru. Na světových webech vídám hodně fotografií, kde mají majitelé jiné pozadí budíků a vypadá to velice dobře. Jak náročná bude taková úprava a nemůžu něco zkazit?
Petr K.

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Otáčkoměry s rafičkou ukazující hodnotu jsou velmi citlivá elektronická zařízení, stejně jako elektroměřicí přístroje v průmyslu. Pozadí vyměnit samozřejmě můžeš. Nejdřív se ale musíš dostat do pouzdra tachometru, které je ve tvém případě lepené. Nezbude ti tedy než pouzdro šikovně rozříznout tak, aby si jej opět dokázal zkompletovat. Tak se dostaneš k samotné rafičce a jejímu pozadí.

Nejjednodušší způsob jak zaměnit pozadí, je navrhnout si kvalitní odolnou samolepku, kterou přelepíš na nynější pozadí tachometru. Pokud nechceš odmontovávat rafičku z osičky, tak samolepku od středu nařízni a navleč ji na rafičku. Je na tvé šikovnosti, jak precizně se ti povede nálepku nalepit.

Druhá možnost je opatrně rafičku sejmout z unášecí osičky. Postupuj velice opatrně! Rafička má velmi jemné bimetalové uložení. Počítej však s rizikem, že se ti už nemusí při kompletaci povést rafičku správně nandat zpět a bude ti ukazovat špatnou hodnotu.

Bimetalový plíšek, který vychyluje rafičku, je napružený a po uvolnění rafičky z dorazu se právě tento plíšek jakoby rozmotá. Jak říkám, velice špatně se to pak trefuje zpět. Pokud už ale rafičku sundáš, tak rovnou demontuj i kolečko z plexiskla, na kterém je nanesené pozadí. Pokud totiž ponecháš staré a pouze jej přelepíš, nebude již fungovat podsvětlení, o které se na RS 125 do roku výroby 2006 starají dvě žárovky.
Původní pozadí a novou samolepku už jednoduše neprosvítí, a pokud ano, tak i se starým pozadím, které bude prosvítat. Vyřízni si totožné kolečko z průhledného nebo mléčného plexiskla a na něj nové pozadí nalep. Nezapomeň samolepku potáhnout ochrannou fólií, aby lépe odolávala vlhkosti (tisk i potažení zařídí v jakémkoliv reklamním studiu do 100 Kč).

Pokud tohle všechno zvládneš, správně nasadíš rafičku a správně otáčkoměr opět zapouzdříš, budeš se radovat z faceliftu svého kokpitu při každé tvé další jízdě. Nezbývá než ti popřát hodně štěstí. Ještě tě ale upozorním na fakt, že v budoucnu při prodeji motorky by se naopak kupci nemuselo líbit, že je budík v neoriginálním stavu. Ale to už je na tvém zvážení.
Hawk - CMN
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.