Jaké mají být vůle na ventilech u Shineray?

Související motocykl: Shineray 125 GY
Jaké vůle mají být na ventilech motocyklu Shineray XY 125 GY? V manuálu píšou 0,05 sací a 0,08 výfukový, ale po nastavení motor chcípal a nedržel volnoběh. Po mém dotazu u prodejce jsem se dozvěděl,že mají být 0,10 sací a 0,15 výfukový, ale já si nejsem jistý, co je správně. František

1 odpověď

hlas nahoru 1 hlas dolů odpověď akceptována
Obecně na jednoválcích je vůle 0,10 a 0,15 univerzální hodnotou. Samozřejmě se ale může motocykl od motocyklu lišit, a tak je správné, že jsi zjišťoval konkrétní hodnoty pro tvůj motocykl.

Pro jednoválcový licenční vzduchem chlazený motor Shineray (125 cm3) jsou hodnoty dle klatovského prodejce 0,10 mm sání a 0,15 mm výfuk. Nevím, proč to je v manuálu špatně, ale popravdě se tomu ani nedivím.

U hodně čínských motocyklů se potom objevují často hodnoty 0,10 mm pro sání i výfuk. Bude to tedy pravděpodobně příčina, proč ti motor nedržel volnoběh.

Při nastavení takto malých vůlí při dlouhodobějším užívání by se ti mohly snadno začít podpalovat ventily, motor by neměl vlastní výkon a jak jsi napsal, nedržel by volnoběh. Větší vůle je zpravidla menší zlo než vůle menší, nebo dokonce žádná!
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.