Uživatel:  
Heslo:  

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Je možné na řetěz namontovat dvě spojky?

Související motocykl: Suzuki DR-Z 400
Ke svému postaršímu enduru DR-Z400 jsem si přikoupil motardová kola. Mám na motorce ovšem hrozně krátké převody, které bych rád změnil pro silniční ježdění, ale nechce se mi kupovat nový řetěz, kvůli jeho délce. Je možné na řetěz namontovat dvě spojky a tím jej uměle nastavovat? Díky za radu

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Tento problém řeší hodně dual-sportařů. Samozřejmě z hlediska techniky a namáhání řetězu je nejlepší, pokud máš řetězy dva a každý pracuje se svými řetězovými koly. Vzájemně se opracovávají a přizpůsobují se. Správně bys neměl řetěz při jeho opětovné montáži ani otočit druhou stranou na motorku, protože čepy řetězu potom pracují v druhé polovině své pracovní plochy. To už ale zabíhám trochu do extrému.

Tebou popsaný problém je nejjednodušší opravdu vyřešit montáží dvou rozebíratelných spojek (musíš mít i vnitřní článek řetězu, abys měl co spojovat, samotná spojka je pouze vnější článek). Teoreticky mezi spojky potom můžeš umístit libovolně dlouhý kus řetězu.

Snaž se dodržet, aby spojky byly stejného výrobce, materiálu a parametrů jako řetěz samotný. Počítej ale se zkrácenou životností celého řetězu. Spojka jako taková samozřejmě musí běhat „hlavičkou“ napřed ve smyslu pohybu řetězu, jakmile by byla nasazena obráceně – čili nožičkami napřed, mohla by o něco zavadit a vyskočit.
Hawk - CMN
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.