je totožný motor z FZR1000 jako u YZF1000tande Race

Související motocykl: Yamaha YZF 1000 R THUNDERACE '99
Tímto Vás srdečně zdravím a měl bych na vás otázku,vyskytl se mi promlém s motorem u YZF1000 Tande Race,konkrétně mi klepe motor a proto uvažuji o výměně a myslel jsem si,že bych ho mohl nahradit za motor ze zmíněné FZR1000,ale nevím,zda je totožný s motorem z YZF1000Tande race,nebo zda nebudou s něčím problémi při montáži a pod,děkuji za radu Michal

1 odpověď

Zdravím Michale, předně, tvoje motorka se jmenuje Thunder Ace, nikoli Tande Race. Ohledně možnosti výměny motoru jsem na internetu zjistil, že některé motory by měly jít prohodit bez úprav, jiné modelové ročníky s úpravami.
Zcela bez úprav by měly jít prohodit motory 1987-1988 FZR 1000, motory novější, s Exupem, od roku 1989, jsou v detailech odlišné, prohodit by měly jít také, ale s úpravami.

Úhel sklonu válců by měl být stejný. Někde se uvádí, že motory měly jiný sklon hlavy válců, ale ve skutečnosti byl stejný. Je tudíž možné, že skloněn byl celý motor v rámu. Lehký rozdíl je ve vedení vodních hadic vzadu za válci, ale i to jde upravit.
Také výfuky z modelu 87 jdou na modely 1989 a výš bez úprav.
Každopádně je kromě vlastních úchytů motoru překontrolovat pro jistotu sklon karburátorů, uchycení výfuků, připojení chladicích hadic. Každopádně poloha řetězového kolečka je u všech motorů stejná.

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.