Jsou někde dostupné nákresy skladby jednotlivých částí motorky - manuály k motoru?

Můj motor si řekl o generální opravu, a tak jsem neváhal a pustil se do ní sám. Rozebrat motor nebylo moc těžké. Vyměnil jsem ložiska, gufera, kliku dal na vyvážení, vyměnil píst a nyní nastal čas sborky. No ale těch součástek je jednoduše moc a nepamatuju si již přesně, kam patří jaká podložka apod. Nejsou někde dostupné nákresy skladby jednotlivých částí motorky, jako to mají v servisech?
Kamil

2 odpovědi

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Rozsáhlá databáze je na webu www.bikebandit.com v sekci OEM parts. Značení dílů je navíc ve většině případů shodné s materiály autorizovaných servisů, takže to i ulehčuje objednávku dílů po e-mailu apod.

Takovýchto podobných webů je více, takže doporučuji otevřít Google, zadat jméno tvé motorky + OEM parts a hledat. Přeji hodně štěstí při sborce. A kdyby tě náhodou opustilo, vždy můžeš i rozebraný motor odnést do autorizovaného servisu.
cmn
hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Při rozebírání motoru se především vyplatí pořídit si nejprve hodně měnších krabiček.

Motor pak rozebírat po určítých částech, a každou část dávat do extra krabicky. Tím je následně dané pořadí pro skládání, začnám skládat od poslední krabičky, přičemž dokud neudám všechny součástky a šrouby, nemohu jít k další krabičce ;-)

Tvá odpověď

 
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.