Kam s vyjetým olejem?

Na některých pumpách mají nějaké sběrné tanky, ale tam mi řekli, že mi to vezmou jen v případě, že jsem si u nich ten olej koupil. Ale na Mogul a jiná maziva „made in petrol stejšn“ fakt nejezdím a v normálním motoshopu, kde si olej kupuji, mi samozřejmě neporadili. Ptám se tedy, kam s tím černým vyjetým humusem, aby měla moje poctivá duše klid? Díky za radu. Petr H.

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Vyjetý motorový olej by se měl odebírat ve sběrných dvorech pro nebezpečný odpad. Seznamy sběrných dvorů najdete na webech krajských či obecních úřadů. Každá obec by měla také (obvykle několikrát do roka) organizovat mobilní sběr nebezpečného odpadu, informace jsou opět přímo na úřadech, resp. na jejich webech.

Navíc podle §38 odst. 5 zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech spadají vyjeté motorové oleje do kategorie tzv. zpětného odběru výrobků, a tak je každý poslední prodejce ze zákona povinen podat vám informaci o tom, kde lze tento olej po jeho vyjetí odevzdat. Pokud to neudělá, musí výrobek podléhající zpětnému odběru převzít přímo on sám ve své provozovně, zdarma, kdykoliv v rámci provozní doby a bez vazby na prodej nového zboží.
Jarmila Krebsová, vedoucí tiskového oddělení Ministerstva životního prostředí ČR.
cmn

Tvá odpověď

 
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.