Kde lze sehnat slidery na stupačky, případně dají se vyrobit?

Na supermotu jsou čas od času vyžadovány slidery na stupačky, při závodech nebo ježdění v hale. Kde lze takovéto slidery sehnat, případně dají se vyrobit?
S pozdravem, Vítek

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Slidery vyrábí např. společnost DL-plast (150 Kč/pár). Slidery jsou dělané na originální závodní stupačky, ovšem jednoduchou úpravou je lze přizpůsobit jakékoliv stupačce.

Další variantou je koupit si kus silonové kulatiny (doporučuji průměr 40 mm, přibližně 180 Kč za metr) a odříznout si kolečko, které následně uchytíš zespod stupačky. Je to jednoduché a praktické. Navíc si snadno naděláš další kusy sliderů a pokud umíš se soustruhem, jednoduše si z kulatiny silonu vyrobíš i padáky do os kol.

Uchycení sliderů na stupačku je ve své podstatě know-how každého mechanika. Určitě se ale neosvědčily stahovací elektrikářské pásky. Při pádu ihned prasknou a slider odletí.
Ať už pro zakoupené slidery, nebo doma vyrobené, mně osobně a několika dalším jezdcům se osvědčila varianta uchycení pomocí vnějšího článku řetězu přišroubovaného přes stupačku dvěma samořeznými šrouby do slideru.
Hawk - CMN
cmn

Tvá odpověď

 
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.