Kde seženu nástavec k povolení kola? Jaká úskalí jsou s vyjmutím vidlic?

Související motocykl: Kawasaki ZX-10R 2006- '08
Rád bych na svém motocyklu nechal udělat servis vidlic, ale nemůžu povolit přední kolo, nemám na jeho osu dostatečně velký nástavec. Jedná se o Kawasaki ZX-10R (2008). Kde jej seženu a čekají mě s vyjmutím vidlic další podobná úskalí?
čtenář Lukáš

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Některé motocykly mají klíče na přední osy, resp. celý systém upínání trochu nezvyklý a je na ně potřeba speciální nářadí, které v běžné gole nenajdeš. Doporučuji proto, pokud na motorce kutíš častěji, pořídit si univerzální sadu imbusů větších rozměrů než 10 (například na www.uni-ax.cz), které lze upnout do hlavy standardní velké ráčny.

Pokud jsi sňal před demontáží kola brzdiče, nic by tě už nemělo zaskočit. Při demontáži vidlic už postupuj pouze analogicky. Sundej blatník, povol vrchní a spodní brýle, případně řídítka či klemu tlumiče řízení a rotačním pohybem vidlice vytáhni z brýlí.

Dej si ovšem pozor, abys mezi brýlemi a vidlicí neměl usazenou špínu, která by vidlice při vykrucování mohla povrchově poškodit. Byla by to zbytečná škoda, které se dá předejít jednoduchou očistou.
Hawk - CMN
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.