Koupě Hondy VTR 1000 F ?

Související motocykl: Honda VTR 1000 F FIRESTORM '01
Zdravím, řeším dilema s koupí Hondy vtr 1000 f. Našel jsem na internetu u německého dealera motocyklů
úplně nové VTR, ale rok výroby je 2001, takže tam motorka cca 11 let stojí. Najeto opravdu 0 km. Cena je zhruba na polovině, za co se tenkrát prodávaly. Moc by se mi líbila, ale bojím se té dlouhé doby bez provozu,
aby třeba nebylo něco z motorem, nebo např. vyrezlá nádrž a podobné. Jinak prodejce nabízí záruku 2 roky.
Děkuji za radu nebo spíše za názor na tuto situaci. Jiří.

1 odpověď

Pravdou je, že pro motorku nebo auto je vůbec nejhorší, když se s tím nejezdí. Opět jsi ale nenapsal moc informací, jako třeba kde ta motorka většinou stála: jestli na showroomu, tak je to lepší, než jestli stála někde ve vlhké stodole. Nejspíš ale počítám, že stála tam i tam. Ale i tak není moc co řešit, protože předpokládám, že motorku ti natočej a že se budeš moci projet. Pak hned uvidíš, co je špatně. Nádrže dělá Honda docela dobře korozivzdorné. Možná, že nemusí těsnit gufera vidlic, ty jdou vyměnit, bude dobrý vyměnit olej v motoru, když budeš chtít mít úplnou jistotu tak i olej ve vidlicích a brzdovou kapalinu v obou brzdách, počítej také s novou baterkou.
Při zkušební jízdě zkontroluj, jestli neházejí pneumatiky, jestli motorka stála na poloprázdných gumách, ale i kdyby neházely, bude to chtít jezdit opatrně nebo gumy vyměnit hned, těch 10 let, zvláště kdyby stála Hondice na mrazu, už se na gumách může podepsat.
Jinak ale nic moc by s tou motorkou nemělo být, navíc ta záruka je, jak to říct, prostě taková záruka.

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.