mam novou XVS950A yamaha. zda se mi,ze od zacatku neprijemne nejak klepe motor.takový kovový zvuk. je to normalni?

Související motocykl: Yamaha XVS 950 A Midnight Star '12
teprve ho ted zajizdim. mam najeto cca500 km. a to klepani je cim dal hlasitejsi. nemuzou být,od výroby nejak spatne serizene ventily? tankuji natural 95,jak mi bylo doporuceno prodejcem. je to takove kovove klepani. nemyslim si,ze by ten zvuk mel být soucasti chodu motoru. nevim.

2 odpovědi

Tahle otázka je poměrně častá, ale takhle na dálku bez poslechnutí motorky samozřejmě nejde odpovědět.

Každý motor vydává celé spektrum zvuků, které mohou být zcela přirozené, ale někdy je může člověk vnímat až skoro patologicky, a když se pak na nějaký zvuk přímo zaměří, může mu v uších vylézt přímo do obludné velikosti. A přitom může jít o úplně neškodný zvuk.

Na druhou stranu, pokud by se v motoru opravdu něco dělo, nejdřív si zkus poslechnout stejný stroj, abys měl srovnání. Jestli je motorka z oficiálního dovozu, je dva roky v záruce, takže máš jistotu, že bude řádně opravená. Důležité je si pro všechny případy schovávat reklamační protokoly, byť by byly v této fázi zamítavé.

Pokud je motorka z neoficiálního dovozu, tak jejich servis (pokud nějaký mají) můžeš samozřejmě zkusit taky. I tahle motorka je dva roky v záruce, ale jsou známy případy, kdy se musel takový šeďák hodně přesvědčovat, aby se případem, který v této fázi zřejmě není úplně evidentní, vůbec zabýval.
dekuji za odpoved. ale nemyslim si,ze ten zvuk tam patri... kežbych se mýlil. samozrejme,ze nemam moznost poslechnout jiný stroj. nikoho neznam kdo ho ma. jeste jeden dotaz. na co si mam dat pozor pri zajeti motorky? dik

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.