Můžu jezdit na skútru, když po startu chvíli svítí kontrolka mazání?

U skútru Aprilia Scarabeo 125 mi po nastartování vždy chvíli svítí kontrolka mazání. Myslím, že problém se objevil až po absolvování první garanční prohlídky, protože v dřívější době se kontrolka vůbec nerozsvěcela. Můžu na skútru normálně jezdit?
Niki

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
kontrolka mazání signalizuje dostatečný tlak a množství oleje v mazací soustavě motoru, jak její název sám napovídá. Pokud motor neběží, je tlak oleje malý a po nastartování chvíli trvá, než olejové čerpadlo dostane olej všude tam, kde je zapotřebí. Proto ti ze začátku chodu motoru kontrolka chvíli svítí, než se vše uvede do provozního stavu. Je to zcela standardní chování, které se pravděpodobně na tvém skútru objevovalo i před garanční prohlídkou, a jenom sis toho všimla až nyní.

Pokud kontrolka bezprostředně po nastartování opravdu zhasne, mělo by být vše v pořádku. Pokud svítí například ještě čtyři sekundy za běhu motoru, na skútru určitě nejezdi a nechej jej prohlédnout v servise.

Pokud kontrolka zhasne ihned po nastartování, ale jsi si jistá, že dříve vůbec nesvítila, bylo by dobré dát skútr na kontrolu servisu, který prováděl garanční opravu a snažit se uplatnit reklamaci práce. Servis může případně identifikovat další možné problémy (nedostatečné množství oleje, netěsnost…).
cmn

Tvá odpověď

 
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.