Uživatel:  
Heslo:  

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Nefunguje mi startér - kde sehnat nový?

Související motocykl: Aprilia RSV 1000 R
Vlastním poměrně čerstvě starší Aprilii RSV 1000 a přestal mi fungovat startér. Ten jsem vyndal a ani při tvrdém spojení s baterkou se netočí, ani nebzučí, nic. Nejsem schopen zjistit, co je na něm špatně. Můžete mi poradit, kde sehnat nový, kromě originálu? Radek

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Většina startérů motorek je rozebíratelných, včetně toho tvého, takže se do něj dostaneš bez větších obstrukcí. Pokud startér otevřeš, vyčisti ho. Především stírací uhlíky, pokud na startéru ještě nějaké vlivem provozu zbyly. Ty bývají jednou z častých příčin poruchy.

Pokud se jedná o nějakou jinou mechanickou závadu a ne zrovna odpadlý přívodní drát z cívky, tak toho stejně moc nevymyslíš. V případě přerušení vinutí startéru je převinutí cívky doma poměrně sebevraždou. Stejně tak samotná výměna uhlíků. Respektive, není až takový problém například samotná náhrada dané části, ale problém je tu správnou část sehnat.

Existuje ale několik společností, které se zabývají repasemi startérů, a ty se vypořádají bez problému i s těmi motocyklovými. Taková repase pak prakticky vždy vyjde levněji než startér nový originální. Prvně bych se ale spíš podíval po nějakém použitém fungujícím na inzerci, případně i nefunkčním na náhradní díly.
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.