Nemáte nějaký tip na to, jak motku správně táhnout na laně?

Související motocykl: Honda XR 125 L
Mám první motorku, Hondu XR125L z druhé ruky, a na výletě mi zemřela. Zřejmě elektrika. Tak jsme se ji rozhodli odtáhnout na laně, ale byl to šílenej vopruz, skoro to nešlo. Nakonec jsme to však jakž takž zvládli. Kdyby se mi něco podobného stalo znova, nemáte nějaký tip na to, jak motku správně táhnout na laně? Dík. Patrik Malý, Praha

1 odpověď

hlas nahoru 1 hlas dolů odpověď akceptována
Otázka „jak motku správně táhnout na laně“ je v podstatě nezodpověditelná, protože motorku nijak „správně“ táhnout nelze.

Na silnici podle Zákona o provozu na pozemních komunikacích „motocykl bez postranního vozíku a moped nesmí vléci nebo užít jako vlečné vozidlo“.

Ale pokud je motorka nepojízdná, lze na vlastní riziko použít tuto techniku:

NIKDY nesvazujte dvě motorky napevno dohromady. Pokud by šlo něco špatně, musíte být schopni rychle se od sebe oddělit. Na motorce, která táhne, zavažte lano za stupačku, k podsedlovému rámu nebo k jinému podobnému pevnému bodu.

Na tažené motorce musíte vést popruh tak blízko středu motorky, jak je to jen možné. Typická místa jsou u uchycení řídítek na pravé straně (mezi řídítky a horními brýlemi), dále uprostřed mezi řídítky, pokud je to možné, nebo kolem pravé vidlice mezi horními a dolními brýlemi. Pak veďte konec popruhu k levé řídítkové rukojeti a kolem ní popruh omotejte. Při vlečení, když levou rukou popruh pevně držíte, díky 90° úhlu opásání popruhu kolem vidlice nebo řídítek vznikne dostatečné tření, abyste sílu tahu ještě udrželi v ruce, ale přitom máte stále možnost pustit levou ruku, popruh omotaný kolem rukojeti se uvolní a obě motorky se rozpojí.
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.