Neštartuje

Související motocykl: Honda Pantheon 125 '02
Prve naštartovanie po zime.Nedava benzin do valca.Sviečka hadže krasnu iskru.Skusil som vstrek benzinu injekčnou striekačkou do valca a moror krasne naskočil na kratku dobu.Porada ma cenu,dik.

2 odpovědi

Ahoj,
pokud jsi svíčku po startování vyndal a byla suchá, tak je to tutovka, že tam benzín není. Problémů s palivem může být ale u Pantheona vícero. Když půjdeš od nádrže, první problém by mohl být v podtlakovém ventilu nádrže. Ten funguje tak, že při startu se v motoru vytvoří podtlak a motor si přes tento ventil nasaje palivo. Ventil může být buď ucpaný, nebo zcela nefunkční (zjistíš profouknutím). Další součástkou na cestě do motoru je karburátor, v něm bych hledal problém nejpravděpodobněji. Po zimě se může z vodnatého benzínu utvořit takový šlem (obr.1), který ucpe trysky a do motoru se benzín nedostane.
Čistění karburátoru pak můžeš provést třemi způsoby – aplikací roztoku, vyčištěním po domácku, nebo kompletní očistou v ultrazvuku. První způsob je spíš takové šarlatánstvím a k úspěchu vede asi tak v 1% případů, ale druhé dvě metody by měly pomoc.
Roztok
Existují speciální roztoky, které se aplikují do karburátoru a nechají působit. Fígl u této metody je v uvolnění nečistot poklepáním na karburátor. To probíhá tak, že si vezmeš dřívko, přiložíš ho na karburátor a několikrát na různých místech na něj zkusíš kladívkem poklepat. Když budeš mít štěstí, naplaveninu uvolníš tak, že benzín začne protékat.
Čištění doma
Další možnost je vyndat ho z motorky a kompletně ho rozebrat. Při rozebírání dej však pozor na podtlakové membrány, pružinky a jehlu pod plovákem. Tyto součástky rády vyskakují a špatně se po dílně hledají. Součástky se ponoří do roztoku čističe, či nějakého jiného rozpouštědla (pozor na o-kroužky a těsnění, mohou nabobtnat, nebo se rozpustit! ) a nech působit. Když jsou součástky hodně zarostlé nečistotami, neboj se lehce použít i šroubovák k odstranění.
Ultrazvuk
V dnešní době je to metoda asi nejspolehlivější za pár stovek. Jediné co musíš najít, je servis, kde ultrazvukovou čističku mají. Odneseš jim tam karburátor a oni ti vrátí úplně nový. Přesně tak to totiž vypadá po vyčistění. Ultrazvuková čistička je nádoba s roztokem (obr. 2), kam se vloží karburátor. Musí se rozebrat na součástky, aby čištění proběhlo opravdu důkladně, ale výsledek je stoprocentní. Ultrazvuk o vysokých frekvencích pak v roztoku vytvoří mikro bublinky, které následně implodují (pozn. red.: opak exploze) na povrchu dílu a tím odstraní nečistoty.
Ultrazvuk je ověřená cesta, která vždy vede k úspěchu, doporučuji ti vynechat domácí pokusy, vyndat karburátor a odnést ho na ultrazvuk. Motor by ti následně měl běžet jako hodinky. Na zimu bych ti ještě doporučil natankovat a chvíli jezdit na benzín s vyšším oktanovým číslem (např. Verva 100), jelikož tyto benzíny totiž neobsahují bio složku, která se ráda usazuje na dně nádrží a následně zanáší karburátor.
Petr Z.
Ahoj kamoš,super rada použil som predsa len ten system doma a podarilo sa.Už som sa bol povoziť,šlape ako hodinky.Bol tam ten povlak/šlem/.Zaroveň som prečistil chladič skoro som neveril ako bol špinavy a zaneseny.Zaroveň som dobil baterku lebo som ju vytrepal pri mojich pokusoch o spojazdnenie skutra.

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.