Poblikává kontrolka oleje. Kde je čidlo?

Související motocykl: Yamaha XV 1100 VIRAGO
Vyměnil sem olej a pořád problikává kontrolka na olej, ani čidlo sem nenašel. Mám Yamahu XV 1100 Virago - kde to čidlo vlastně je? Dík za odpověd.

2 odpovědi

Proveďte kontrolu hladiny oleje (celkové množství objemu je 3,6l vč.olejového filtru). Tyto motocykly mají snímač hladiny oleje, tak by závada mohla být tato. Pokud bude vše v pořádku a kontrolka bude blikat či svítit dále, tak budeme postupovat s touto závadou dále.

Tomáš Studený - Motocentrum Olešná
www.motocentrum.pel.cz
cmn
Odpověď odborníka:
Odpovídá:
Milan Štumpa, vedoucí servisu motocyklů Yamaha/Suzuki/KTM firmy Ymoto, Praha 4 -Braník

Já bych si dovolil odpovědět asi takhle:
Tady poměrně dost schází údaj o roku výroby. Ten totiž v tomto případě může hrát zcela zásadní roli, protože první (a nejen první) Viraga 1100 měla problém právě se snímači hladiny oleje. Čidlo hladiny oleje v Yamaze XV1100 je hladinové, měří výšku oleje, a je to v zásadě takový mosazný váleček. Tato čidla měla však zpočátku příliš malý otvor, kterým do tělesa čidla vstupoval olej. Takže když se například prudce přidal plyn, zespoda čidla se olej vyčerpal, ale nový olej nepřitekl do snímače dost rychle, a čidlo to pochopitelně vyhodnotilo jako nedostatek oleje, přestože oleje bylo v motoru dost. Yamaha měla v návodu k obsluze větu: ...i když je množství oleje v motoru dostatečné, může kontrolka problikávat.
Později se specifikace čidel změnily, místo jedné dirky v horní ploše válcového tělesa čidla jsou na něm tři hodně otevřené segmenty, aby se vstupní průřez co nejvíce otevřel oleji.
Je nutné vypustit olej, vyšroubovat dva šrouby čidla (je zespoda motoru v jeho přední části), a podívat se, jaké provedení čidla máte. Pokud je v horní ploše jen malá dirka, doporučoval bych čidlo vyměnit za modifikované.
Problikávání kontrolky může být vázáno i na typ oleje - jeden druh oleje může být Ok, jiný může dělat tyto problémy.

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.