Proč jiskra hází kdy nemá?

Související motocykl: Suzuki SV 650 '01
Jak bych měl vyřešit problém,špatně ukazující otáčky motoru.
Motor na volnoběh nekolísá běží tak jak má,a otáčkoměr ukazuje sporadicky klidně tak o
jednou tak více 1000 po chvíli 2000.To samé se opakuje i při jízdě,jedu konstatní rychlostí 50km
a otáčkoměr ukazuje 3000otáček vylítne jednou tolik.Na přidání plynu na místě na čtvrt- na půl
motor neběží tak jak by měl. Není to však pravidelné..Příjde mi to,jak kdyby házela jiskru kdy by neměla a tudíž ty špatné údaje otáčkoměru.Vyměnil sem CDI problém i na dále zůstal.Už mě napadá jedině čidlo nebo magneto a nebo snad snímač škrtící klapky?
Dík za radu s pozdravem David

2 odpovědi

Otázkou je, jestli opravdu jiskra hází, kdy nemá, anebo jestli problém není spíš někde na cestě zobrazování otáček. Ono totiž aby zapalko házelo jiskru, kdy nemá, to jde na dnešních moderních motorkách zařídit vlastně docela dost těžko.

Takhle na dálku takováhle závada určit nejde, musí se postupovat logicky a eliminovat jednotlivé možnosti. V servisním manuálu (najdeš ho tady na www.bikes.cz nahoře na stránce pod záložkou Servisní manuály) by mohl být postup kontroly čidla otáčkoměru a další informace.

Ale aspoň abychom vyloučili nesmysly, tak snímač škrtící klapky není absolutně závislý na otáčkách motoru, ten s nima nemá vůbec nic společnýho, měří jen úhel natočení klapky, a magneto nedělá nic jiného, než že vyrábí elektrický proud.
Magneto vyrábí proud ale také snímá polohu kdy hodit jiskru. Otáčkoměr to není dělal to originál a ted i koso.
Jiskru to asi hodí kdy má ale taky i kdy nemá myslím tim že hází vickrát než by měla. Přiklad protáčim motor pouze startérem bez svícek, otáčkoměr chvili ukazuje 700ot. a pochvíli vlétne klidně na 1400ot. i víc netrva to déle než 2 vteřiny. Na místě při přidáni plynu je cítit takový neklid jako by špatný předstich.

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.