Prosím o radu: proč mi XJR chcípá?

Související motocykl: Yamaha XJR 1300 '06
Vlastním Yamahu XJR 1300 r. v. 2006. Motor mám po seřízení na brzdě, karburátory po seřízení budíkama a proběhla taky kompletní prohlídka, svíčky, ventily atd. Mašina jede jako víno a tah lokomotivy je slabý odvar.
Jen jediná věc mě doslova točí. Zastavím na červenou na křižovatce, motor si brumlá svých předpisových 1000 ot. a já čekám na zelenou. Zelená je tu, zařadím, hrknu s plynem a motor zdechne. Tohle se ale děje, jen když stojím dýl a motor nechám běžet na volnoběh.

Obdobné problémy se projevují i při dobržďování motorem v nízkých otáčkách. Chtít potom přeřadit s meziplynem je prakticky nemožné. Motor se jakoby zahltí a nejde do otáček. Na radu jednoho mechanika jsem zainvestoval nemalý peníz do nového TPC snímače a i přes veškerou snahu to není stále ono. Za každou radu vám mockrát předem děkuji. Sláva Eibl

4 odpovědi

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Je docela těžké určit přesnou diagnózu takhle na dálku a z poměrně krátkého popisu – nevím, jestli to motor dělá víc za studena, nebo ve středně či plně ohřátém stavu. Také nevím, jak moc odborné bylo seřízení, o kterém mluvíš.

Já bych v první řadě doporučil vzít motorku na analyzér výfukových plynů, zjistit, zda není příliš chudá směs. Pakliže se motor točí na volnoběh a směs by byla příliš chudá, na trhnutí plynem by se motor mohl jakoby zalknout a chcípnout. Ve druhé řadě bych se nebál přidat klidně od oka 100 otáček štelovacím volnoběžným kolečkem – od toho tam je. Na ručičce tachometru nelze s přesností přesné otáčky stejně určit, může lehce proměřovat.
cmn
Ještě je jedna věc, která tohle umí a to jsou indukční cívky. Nevím kde přesně jsou umístěné u XJRka, ale indukčky obyčejně bývávají nad motorem. Teplo, které sálá z motoru jim nedělá příliš dobře a s jejich teplotou slábne jiskra. Ta pak nemusí mít dostatek energie zapálit chudou směs, která krátkodobě vznikne při přidání plynu.
Špatně seřízené karburátory! S pozdravem Marek K.
Měl jsem obdobný problém se Suzuki gsx 1400.Problém vyřešen seštelováním klapek a přidáním otáček volnoběhu

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.