Uživatel:  
Heslo:  

Nový uživatel
Zapomenuté heslo

Přihlášení přes Facebook fb login

Snížení výkonu

Související motocykl: Honda CB 600 F HORNET '07
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat zda se dá u Hondy CB 600 F Hornet 2007 snížit výkon na 35 kW??
Děkuji za odpověd.

2 odpovědi

Dobrý den Jakube,
pokud vlastníte řidičák skupiny A2, bude s tím problém. Situace ohledně snižování výkonu se razantně změnila od 19. ledna 2013, kdy vešla v platnost novela zákona č. 361/2000 o provozu na pozemních komunikacích. V paragrafu 80a „Skupiny vozidel“, odstavec 1, písmeno c) se píše: „Do skupiny A2 jsou zařazeny motocykly s postranním vozíkem nebo bez něj s výkonem motoru nejvýše 35 kW a s poměrem výkonu/hmotnosti nejvýše 0,2 kW/kg, které nebyly upraveny z motocyklu s více než dvojnásobným výkonem.“
Pro vás je důležitá poslední věta, která tedy říká, že nelze zařadit do skupiny A2 motocykl, který měl před snížením více jak 70kW, váš Hornet r.v. 2007 má 75kW. To znamená, že s řidičákem A2 ho řídit nemůžete.
Jsou tu však dvě možnosti, jak Horneta řídit i s řidičákem A2. První je, že máte řidičák A2 vydaný před 19.1.2013, pak se na vás vztahuje starý zákon, tedy: smíte řídit motorku o výkonu max. 25kW s poměrem 0,16 kW/kg, bez jakéhokoli omezení původního výkonu. V tomto případě je možné zakoupit kit na snížení výkonu, např. od firmy Alpha Technik (cca. 8500,-), který obsahuje restriktor do sání (zúžení průměru sacího potrubí) a doraz na plynu. Firma, která vám kit prodá, ho namontuje, zaplombuje a do velkého TP zapíše přestavbu na 25kW.
Druhou možností je zakoupení originálního kitu od Hondy. Tento kit obsahuje originální díly (restriktor v sání, řídící jednotku a spolu s ní nový klíček) a pochází z Hornetů určených pro jiné trhy. Bohužel se tento kit dělá pouze ve verzi 25kW. S touto úpravou se motorka před zákonem tváří jakoby již z továrny vyjela s 25kW a tudíž je jedno, kdy máte řidičák A2 vystaven. Cena se pohybuje kolem 19 000 Kč, dle typu VIN.
Ani jedna varianta není ideální a nenabízí řešení s 35kW, ta díky novému zákonu u Horneta r.v. 2007 už není možná. Při výběru motorky pro řidičák A2 tedy koukat na výkon, který nesmí přesáhnout 70kW. Takovou motorku pak není problém nechat seškrtit na 35kW jednoduchým kitem.

Na odpovědi spolupracovala Honda Česká republika.

S pozdravem
Petr Záruba
Dobry den mam řidičák A2 od roku 09 takže jsem dělal 25kw a ted mužu mit moto s max 35 kw a kdyš koupim horneta co má zapsáno 35 kw tak ho nemohu řídit? děkuji za odpověd

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.