Startér u Cygnuse pořád točí s motorem

Související motocykl: Yamaha Cygnus 125 '03
Vlastním Cygnuse 125 od Yamahy (r. 2003) a po destrukci ojnice jsem byl nucen pustit se do generální opravy motoru. Vše jsem zvládl, po kompletaci jsem však narazil na jeden zásadní problém. Když motor elektrickým startérem natočím, startér neodpadne a pořád se točí s motorem. Pravda ale je, že mi jako ve správném americkém filmu zbylo v montážní krabici několik podložek a šroubů, o jejichž původním významu nemám ani tušení.
Děkuji za pomoc, s pozdravem Petr

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
S největší pravděpodobností chyba pramení od volnoběžky startéru, která je umístěna za odstředivou spojkou směrem ke klikové hřídeli, kterou unáší. Pokud je volnoběžka nasazena na hřídeli a je v pořádku, bude možné otáčet velkým ozubeným kolem převodu startéru, které je svíráno válečky volnoběžky. V opačném směru otáčení bude ozubené kolo, resp. startér v tahu.

Pokud ovšem volnoběžku špatně usadíš a bude dosedat na plochu ozubeného kola převodu startéru, dojde k pevnému spojení a motor bude startérem unášet na obě strany, tudíž úplně vyřadíš volnoběžku z funkce.

Příčinu jsi zmínil sám. Hledej ji v hromádce zbylých dílů. Konkrétně se jedná o vymezovací podložku, která je vložena mezi unášené ozubené kolo a volnoběžku tak, aby na sebe oba díly nedosedaly plochami. Díky osazení odstředivé spojky ke straně volnoběžky můžeme vyloučit příčinu problému ze strany spojky. Schémata motoru hledej například na www.bikebandit.com
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.