Uprava výfuků virago 535

Související motocykl: Yamaha XV 535 DX VIRAGO '93
Zdravím,prosím o radu.Mám virago 535 a slyšel jsem,že jde zlepšit zvuk odvrtáním zadních tlumivek výfuku.Odvrtal jsem je,vysekal a vybrousil,tlumivky se krásně hýbou,ale nejdou za boha ven.Nevíte jak na to?Nechci to celé rozebírat.Díky moc.

2 odpovědi

Každopádně mooooooc děkuji za radu.Dobrá rada nade vše! Mimochodem virago 535 má hlavní tlumič pod motorem,jak je známo.Odstranění tlumivek není žádný hovadský zásah.Je to mírné doladění zvuku mašiny při volnoběhu.Za jízdy nikdo nepozná rozdíl.Přeji krásný den!
Kdyby šlo o cokoli jiného, tak bych ti moc rád poradil, protože jinak vím, jak to provést. Ale nezlob se, neudělám to, protože vykuchané výfuky na chopperech je přesně to, co potom v očích většiny lidí, kolem kterých taková motorka projede, dělá z motorkářů jednu velkou bandu deb..ilů, asociálů a bezmozků. Jakoby nestačila TV Nova!

Částečně vykuchaný, nebo nedej bože úplně otevřený výfuk, je u pomaloběžných dvouválců o hodně větší průšvih než třeba u čtyřválců, protože dvouválec má nízké otáčky a tím pádem méně zážehů za minutu, takže zní daleko nepříjemněji než třeba točivé čtyřválce, které spíš spojitě ječí, kdežto tyhle dvouválce, to je spíš práskání, rána - ticho - rána - ticho, a navíc ty "rány" jdou z mnohem větších válců.

Ještě jednou sorry, tohle jsi asi nechtěl slyšet, ale bohužel, je to tak. A mimochodem možná jsi sám také slyšel hlášku, že hlučností výfuku si majitel tak akorát kompenzuje něco, na čem ho ochudila příroda, tak nevím, jestli to máš zapotřebí. Nehledě na to, že s hlasitými výfuky už pomalu není kam vycestovat, všude na "západě" riskuješ hodně mastnou pokutu a cestu zpátky vlakem nebo na vleku.

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.