Virago střílí do výfuku

Související motocykl: Yamaha XV 750 VIRAGO '94
Mám moto Yamaha Virago 750 a hrozně mi "střílí" do výfuku na volnoběh i při jízdě když uberu plyn. Čím to je? Moc bohatá směs nebo předstih? Poraďte prosím. Jo mám laděné výfuky od Macha.
Děkuji za odpověď

1 odpověď

hlas nahoru 2 hlas dolů odpověď akceptována
Ani bohatá směs, ani špatný předstih, ale naopak příliš chudá směs! Příliš chudou směs totiž nedokáže svíčka zapálit a nespálená, ale přesto výbušná, směs tak putuje do výfukového potrůbí. Po několika otáčkách motoru bez spalování je směsi ve výfuku nahromaděno už tolik, že první úspěšné zapálení vyvolá pořádný výbuch, a otevřený (laděný) výfuk ještě umocní zvukový efekt.

Podobného efektu lze samozřejmě docílit i krátkým vypnutím zapalování za jízdy pod plynem, ale předpokládám, že tobě jde spíš o odstranění tohoto efektu :-)

Je potřeba začít laborovat s volnoběžnými šroubky bohatosti. Každá motorka má předepsaný počet otáček povolení od plně zašroubované polohy - pozor neutahovat, hrozí jinak zalomení špičky škrtící jehly. Výrobcem doporučené nastavení pro Virago je dva a půl otáčky od zašroubované polohy. Není problém vzít šroubovák, zkontrolovat současné nastavení, zkusit nastavit na výrobcem doporučenou hodnotu a případně zkusit ještě půl otáčky jedním nebo druhým směrem a poté se jet projet. V jednom směru by se to mělo začít výrazně lepšit.
Pokud se to lepšit nebude, je nutné prověřit, zda v minulosti někdo škrtící jehly již nezlomil, případně doporučuji rozebrat a vyčistit karburátory, především pak volnoběžné trysky a kanály.

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.