Wild Star - kovový zvuk když uberu plyn

Související motocykl: Yamaha XV 1600 WILD STAR '99
Dobrý den. Když během jízdy uberu plyn, ozve se kovový zvuk, tuším že někde vzadu. Ale je možné, že se to přenáší. Je to skoro pokaždé, když uberu plyn. Možná když je zahřátý motor, dělá to méně. Děkuji.

3 odpovědi

Odpovídá:
Milan Štumpa, vedoucí servisu motocyklů Yamaha/Suzuki/KTM firmy Ymoto, Praha 4 -Braník

Tahle závada by mohla mít dvě příčiny. Za prvé bych určitě zkontroloval upevnění přední řemenice. Mohlo se stát, a XV1600 na to trpěly, že není dostatečně utažená matice přední řemenice hnacího řemene. Je tam matice, pod ní pružná podložka, a i když se řemenice nějak utažená je, nemusí být tření vyvíjené maticí dostatečné. Pokud je toto příčina závady, bude to pravděpodobně chtít vyměnit celou přední řemenici, protože cvakání by pak bylo způsobené příliš velkou vůlí na drážkované hřídeli. A je otázka, jak vypadá i vlastní drážkovaná hřídel. Skutečný stav lze snadno zjistit i rukou při povolené řemenici.
Druhou možností, i s tím jsme se u nás na servisu setkali, by mohl být povolený hnací řemen. Povolený hnací řemen na XV 1660 lidem většinou „píská“, ale při rychle se měnících silových poměrech na dlouhozdvihovém dvouválci je při každé otáčce úhlové zrychlení a zpomalení hodně velké, hřídel a celý mechanismus může zakmitat a kovové zvuky pak mohou lézt i z převodovky.
Moc děkuji za tip. Skutečně to byla přední řemenice a hřídel. Velká vůle na omačkané hřídeli. Projevilo se to ale až po povolení matky na řemenici. Ještě jednou děkuji, mašina už je zase v pohodě. Toryn.
Dobrý den. Byl jsem mimo republiku, takže se omlouvám za pozdní reakci. Moc děkuji za tuto možnost. Mašinu servisuji v Ymoto na Praze 4, takže tam budu muset Wilíka poslat. Ono to není jako cvakání, ale při ubrání plynu jako kovové tlesknutí. Řemen mažu voskem ve spreji, pískání se zatím nikdy neozvalo.Moc děkuji. Toryn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.