Yamaha YBR při akceleraci cuká - kde může být problém?

Související motocykl: Yamaha YBR 125
Na mojí Yamaze YBR začíná být patrný problém - mám najeto 35 000 km a při rozjíždění nebo přechodu z brzdění do akcelerace motorka jakoby cukne. Zkoušel jsem pátrat po příčině a nakonec jsem vyloučil motor i řetěz. Motorka cuká jakoby v zadním kole. Mám strach, že budu muset kupovat nové. Co myslíte? Petr

1 odpověď

hlas nahoru 0 hlas dolů odpověď akceptována
Pokud se nejedná vyloženě o vůle na motoru, které nejsou příliš časté a setkáváme se s nimi spíše u silnějších motorek či aut (převodovka, spojka, osazení pastorku řetězu), tak prakticky vždy můžeme hledat příčinu v zadním kole.

Rozeta a náboj zadního kola jsou vždy dva oddělené díly. Rozeta je vsazena do náboje kola přes gumové silentbloky (jinak zvané také torzní tlumiče) a ty se starají o tichý a účinný přenos hnací síly na zadní kolo. Jedná se o takové gumové trojúhelníčky. Po velké porci kilometrů se může stát, že se tyto silentbloky vymačkají nebo dokonce vydrolí a rozeta v kole jakoby plave - cuká. To znamená, že s ní jde pootočit v náboji bez toho, abys pohnul zadním kolem. To má za následek při jízdě ono cukání (při přidání/zavření plynu, řazení atd.).

Tato vada je jedna z těch příjemnějších, protože pokud máš alespoň základní nářadí a technické dovednosti, vyměníš si silentbloky sám. Navíc jejich cena na Yamahu YBR125 je v autorizovaném servise cca 18 Kč za kus, takže za opravu zaplatíš přibližně 108 Kč.
cmn

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.