Yuki 125 Sport (blbne při přidání plynu, prosím o radu)

Související motocykl: Yuki 125 Sport
Dobrý den, mám yuki 125 sport a po dnešku když jsem čistil karbec tak jde špatně nastartovat a když už udrží volnoběh a nechcípne tak je konec hned při přidání plynu tudíž se ani nerozjedu...
Prosím o radu

1 odpověď

Co k tomu dodat?

Karburátor je poměrně citlivé zařízení a když už ho rozebíráš a čistíš, tak bys měl postupovat opatrně a hlavně vše pak poskládat do původního stavu. Těžko říct, kde si udělal chybu? Jakým způsobem si karburátor čistil? Nezůstaly v karburátoru zbytky nějaké chemie?

Plováková komora - plovák zde udržuje konstantní hladinu benzínu. Pokud svou neopatrností přihneš plíšek na plováku, výsledkem může být buď příliš nízká a nebo naopak příliš vysoká hladina benzínu. Vypadá to na příliš chudou směs (nedostatek benzínu, příliš vzduchu). U bohaté směsi nebývá problém s chodem motoru, ale motor jde špatně do otáček a s rostoucími otáčkami klesá výkon.

Trysky - chybné zašroubování, chybné vyčištění... Pokud se ti povedlo trysky něčím přiucpat, může být výsledek přesně takový jak popisuješ. Problém může dělat také chybné nastavení šroubku bohatosti volnoběhu nebo může vznikat špatným složením jehly v šoupátku.

Poslední chybou, která může nastat je špatné zabudování karburátoru - někde nasává falešný vzduch (netěsnost, zapomenutá hadička, přiucpaný přívod benzínu, apod.).

Tvá odpověď

 

Příloha k odpovědi

Typ přílohy:
Soubor:
Popis:
nebo
Captcha

Není to přesně to co jsi hledal? Zkus najít podobnou otázku pomocí tagů  nebo polož vlastní otázku.